מבני תעשיה בבנייה קלה

איך כדאי לבנות מבני תעשיה?

למבני תעשיה יש תקנים מיוחדים, בהם הם צריכים לעמוד, שמייחדים אותם מתחום של מבנים פרטיים, ציבוריים או עסקיים. מבני תעשיה צריכים פעמים רבות להכיל מספר רב של אנשים, וכמו כן להכיל בתוכם תהליכי עבודה מורכבים או חומרים עדינים, שדורשים יציבות ועמידות של המבנה. לכן, כשאתם צריכים לבחור שיטת בניה עבור המבנה התעשייתי שלכם, חשוב שתבחרו את השיטה הבטוחה ביותר - וכזו שגם תהיה המשתלמת, המהירה והידידותית ביותר לסביבה.

לכן, אנחנו ממליצים לכם בחום לנסות את שיטת הבניה המהירה, או בשמה השני הבניה הקלה. מדובר בשיטה שיכולה לחסוך עבורכם זמן, כסף, ומאמץ רב - ובסיומה עדיין תוכלו לקבל מבנה תעשייתי בטוח לחלוטין לשימוש, על פי כל התקנים.

 

קצת על מבני תעשיה בבניה קלה

בניה קלה היא שיטת בנייה, בה מקימים למעשה את החלקים השונים של המפעל מראש באזור מוגדר, של חברת בניה , ולאחר מכן מובילים אותם לשטח המיועד שבו יוקם המפעל. יודגש שחברות בניה קלה בארץ מחויבות לעמוד בכל תקני הבטיחות הנדרשים על פי חוק, להקמה של כל מבנה תעשייתי, כך שאין שום הבדל בטיחותי בין מבנה תעשייתי בבניה רגילה או כזה שנעשה בבניה מהירה.

אחד הדברים המשפיעים ביותר על אנשים לבחור לבנות מפעל בבניה ירוקה מהירה הוא המחיר. איך זה שהמחיר של בניה קלה כה נמוך? יש לכך שלוש סיבות. הראשונה: המבנים עצמם תמיד יהיו קטנים וחסכוניים יותר, ולכן השלד קטן יותר והמחיר נמוך יותר. השני, מכיוון שאין כמעט פסולת לפנות מהמקום שבו יוצב המבנה התעשייתי, הדבר חוסך בעלויות אחסנה, הובלות והטמנה. כמו כן, כיוון שהשיטה עצמה מהירה הרבה יותר, ודורשת פחות שעות עבודה, אתם באופן טבעי משלמים פחות עבורה. כאן נעוץ יתרון נוסף של הבניה הקלה - אפילו אם יש צורך בהקמת מבנה תעשייתי מורכב, הבניה תיארך לכל היותר מספר בודד של חודשים.

 

ומה עם בניה מתועשת?

קיימת אפשרות נוספת להקמה של מפעל תעשייתי, אשר משלבת בין שיטת הבניה הרגילה לבין שיטת הבניה הקלה. מדובר בשיטה של בניה מתועשת. מהי בניה מתועשת? מדובר בשיטה שבה מצד אחד את היסודות של המבנה התעשייתי אכן יקימו במקום, בכדי להשיג מקסימום עמידות למבנה, שכידוע צריך להיות עמיד ובטיחותי במיוחד, אבל את כל שאר החלקים, כולל קירות, מרצפות, תקרות וכיו"ב - מקימים בשיטת הבניה הקלה. כך, ע"י שילוב בין שתי השיטות, אתם עדיין יכולים לקבל במהרה, ובמחיר משתלם, מבנה תעשייתי.