מבנים ניידים - מושגים בסיסיים

בנייה קלה היא אחת משיטות הבניה הפופולאריות כיום וזאת משום העלות הזולה, מהירות הבניה ועמידותה.

בנייה קלה של מבנים ניידים מבטיחה לכם דרך יעילה וחסכונית להקמה של המבנה הנייד בו הנכם מעוניינים.

מבנים ניידים הם מבנים שאותם ניתן להוביל ולשנע. מבנים אלו נבנים במפעל ומובלים אל אותו שטח בו הנכם מעוניינים להציב אותם. הכניסה אל מבנה נייד לאחר הגעתו לשטח יכולה להיות מיידית, שכן כל מה שצריך הוא להציב אותו באותו מקום בו הגדרתם ולחבר אותו אל היסודות והתשתיות השונות.

אם בעבר, אנשים שללו מבנים ניידים בשיטת הבניה הקלה וזאת משום שהם לא החזיקו מעמד לאורך זמן (בדרך כלל 5-7 שנים), כיום טכנולוגיית הייצור והחומרים מהם נבנה המבנה הנייד השתכללו ומבנים אלו יכולים להחזיק מעמד שנים רבות.

 

סוגים שונים של מבנים ניידים

אם החלטתם כי הנכם מעוניינים ברכישה של מבנה נייד, חשוב שתחליטו מהו סוג המבנה הנייד בו הנכם מעוניינים. כיום, ההיצע הוא גדול וניתן לבחור במשרד, מחסן עץ, קרוון, יחידת דיור, צימרים ועוד.

צימרים- אנשים רבים מחליטים כי הם מעוניינים להתחיל עסק בתחום הארחה ומחליטים לרכוש מבנים ניידים מסוג צימרים או בקתות העשויות מעץ.  כאן מייצרים את הצימר במפעל וניתן לבחור את רמת הגימור שלו. לאחר הייצור יובילו אותו לשטח הנבחר וימקמו אותו על שטח בטון או חצץ.

משרדים- מבנים ניידים שישמשו אתכם כמשרד בדרך כלל מגיעים בגודל של מכולה וניתן להוסיף להם שירותים, פרקטים ותוספות נוספות בהתאם לבחירתכם.

ממ"ד- אם אין לכם ממ"ד ואתם מעוניינים באחד, ניתן לרכוש ממ"ד אשר מיוצר במפעל ויוצב בשטח בו אתם מעוניינים בקרבת או בצמוד לביתכם או למשרד שלכם.

 

מבנים ניידים- הכנה מקדימה

לאחר שהחלטתם שאתם מעוניינים במבנה נייד, תצטרכו לבחור בחברה אשר מתמחה בתחום מבנים ניידים בבנייה קלה. זאת תשווק לכם את המבנה ותעשה את כל ההכנות הנדרשות להצבתו במיקום בו אתם מעוניינים. טרם הובלת המבנה הנייד, תצטרכו לוודא כי אותו שטח בו הוא יוצב עבר פילוס וכן שיש בו את כל התשתיות הנדרשות להצבת המבנה (תשתיות צנרת מים, ביוב, חשמל ועוד).במיקום גבוה (למשל על צלע הר) יתכן ותזדקקו למדריך עבודה בגובה.

בנוסף יש לוודא שבניית כל היסודות הנדרשים הושלמה.

 

יתרונות הבנייה הקלה של מבנים ניידים

בניה קלה של מבנים ניידים מאגדת יתרונות רבים:

  • מהירות- זמן הייצור של מבנים ניידים הוא קצר ובדרך כלל נמשך שבועיים עד חודש ימים, דבר המאפשר לכם להתמקם בו במהירות.
  • עמידות- המבנה הנייד עמיד, גם במקרים בו מזג האוויר הפכפך. אין לכם מה לדאוג שמא המבנה יינזק בעקבות שמש לוהטת, ברד או רוחות.
  • עלות- העלות נמוכה בהשוואה לכל מבנה אשר יבנו עבורכם מבטון.