פינוי פסולת שיפוצים מקצועי

כאשר עומדים בפני שיפוץ, יש לקחת בחשבון שלצד התוצאה המרשימה שניתן לצפות לה בכיליון עיניים, גם יש להיערך כראוי  על מנת להתמודד עם הפסולת, וזאת כי בין אם מחליפים אמבטיה, מחליפים ריצוף, מבקשים לשבור מחיצה, או פשוט מבקשים לבנות תוספת במרפסת, הרי שיש להתמודד עם הפסולת, ועל כן איגדנו עבורכם מדריך עבור שיפוץ מסודר שנעשה בצמוד לחוק.

וודאו מראש שהפסולת נלקחה בחשבון

אף אחד אינו מצפה מכם, בעלי הבית, שתתחילו להתנייד ברכב שלכם אל עבר המכולה המורשית עבור פינוי הפסולת של עבודת השיפוץ, ועל כן כאשר עומדים לסגור הסכם עבודה מול קבלן שיפוצים כזה או אחר, יש לוודא שהוא לוקח אחריות על הפסולת, כלומר שהוא נערך מראש עם מכולה.

הכירו חלופות

לא חסרים בעלי מקצוע שמבקשים לעשות קופה על חשבון הלקוח. על כן מוטב להכיר לבד מהן החלופות, על מנת שלא ינסו להרוויח על חשבונכם. מכאן שאם לצורך הדוגמה אתם מבקשים להחליף מקטע קטן של חיפוי הקיר, הרי שאין צורך להזמין מכולה, אלא ניתן להסתפק בעגלת טרקטור שידועה כהרבה יותר זולה מאשר הבאת מכולה, כך שאם הקבלן מבקש לחייב אתכם על עלות של מכולה, ניתן להעמידו במקום.

הקפידו על חוזה מסודר

גם אם קבלן השיפוצים הזכיר שהוא אחראי על פינוי המכולה, אין לוותר על חתימת חוזה מסודר, וזאת כי בעל מקצוע אינו חבר שלכם ועל כן אין להשאיר פתח לדברים שניתנים לפרשנויות, כי גם אם השיפוץ נעשה על הצד הטוב ביותר, בסוף היום עשוי להישאר טעם רע.

הכירו את החוק

פינוי פסולת שיפוצים מקצועי מצריך להחזיק ברישיון עבור שימוש במכולה, וזאת בהתאם להוראת החוק. מכאן שיש לוודא שהחברה אליה חוברים מחזיקה ברישיון מעין זה, ואם מחליטים לשכור לבד מכולה, יש להבין שבין היתר גם שוכרים את השירות לפנות את הפסולת, ועל כן במקרה שכזה יש לוודא שהאדם ממנו משכירים את השירות אכן מחזיק באישורים הרצויים.

תבחנו צרכים משלימים

לא פעם בעת פינוי פסולת שיפוצים מקצועי, יש צורך להביא מראש שרוול ייעודי עבור הפסולת, וזאת על מנת לפנות בבטחה פסולת מקומה גבוהה. כאו ראוי לדעת שבמקרים שכאלו על המכולה להיות מכוסה בבד יוטה (על מנת למנוע לכלוך משני באזור הסמוך), ואף ראוי לדעת שהשכרת שרוול עבור חודש עומדת על 2,000 ₪, ואילו השכרה עבור פחות ימים תחושב באופן יחסי.

בחרו בחברה אמינה

לבסוף מומלץ לבחון שאכן פונים אל חברת שיפוצים מקצועית, כך שגם אם שכחתם לבחון פרמטר כזה או אחר, ניתן יהיה לסמוך על המילה של החברה מבלי שיתעורר חשש שהיא מנסה להרוויח על חשבון הגב שלכם. לבסוף נאחל לכם  שיהיה פינוי מוצלח ושתיהנו מתוצאות השיפוץ!