עבודות גובה

בעולם המודרני יש פיתרונות טכנולוגיים רבים לכל דבר. עם זאת, עדיין יש לא מעט שירותים ועבודות שיש לעשות בסיוע ידי אדם על מנת להשיג את התוצאות הרצויות, מראה חיצוני איכותי ויפה ובאופן כללי – בכדי לוודא שכל התהליך נעשה ברמה הדרושה.

 

עבודות גובה בהחלט נכללות בקטגוריה זו, משום שמדובר בעבודות קטנות שדורשות מיומנות, עמידה בתנאי הבטיחות הדרושים, עבודה באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתאימים, הקפדה על התקנים וביטוחים מתאימים. להלן מספר סוגים של עבודות גובה המוצאים כיום בתחום זה:

איטום בגובה – לפני החורף, בניינים רבים דורשים ביצוע בדק בית למציאת מקומות העשויים להיות מקור לנזילות, פגיעה באיכות חיי האנשים המתגוררים והעובדים בבית, וכן סכנה לפגיעה ביסודות הבניין, משום שחדירה קבועה של מים העשויה להתרחש בחודשי החורף עשויה להגיע אפילו מהקומות הגבוהות, לגרום לעובש והתפוררות של קירות תומכים וחיצוניים. איטום בגובה נעשה באמצעות סריקה של כל צידי הבניין, מציאת נקודות לא מחוזקות ואיטומם באמצעים שונים. השירות רלוונטי עבור בתי מגורים ובנייני משרדים כאחד.

ניקוי חלונות – שירות זה נדרש לעיתים קרובות בבניינים מודרניים רבי-קומות המאופיינים בחלונות גדולים. ניקוי יסודי של החלונות מבחוץ על ידי מומחה בתחום וחומרי ניקוי מתרימים עשוי לתרום לחזות הבניין, לשפר את חדירת האור לחדרים, לאולמות וליצור חזות יוקרתית.

חיזוק אריחי שיש – בניינים רבים מצופים כיום באריחי שיש שתורמים לבידוד ואיטום של המבנה וגם משווים מראה אסתטי שנראה לרחוק. עבודות גובה נדרשות במקרים אלה גם במסגרת הציפוי הראשוני של הבניין, וגם במסגרת תחזוקה שוטפת – חיזוק אריחים רופפים והחלפת אריחים פגומים.

עבודות שיפוץ – עבודות שיפוץ רבות דורשות עבודה לאורך הבניינים בצידם החיצוני, בכל הקשור בהתקנת חלונות, יצירת פתחי אוורור, בניית מרפסות במסגרת חידוש חזויות בניינים של תוכנית תמ"א 38 ועוד.

הרחקת יונים – שירות הרחקות יונים שנעשה בחלקו החיצוני של הבניין דורש עבודות גובה, בין אם מדובר בהתקנת רשתות או מערכות הרחקה קוליות (מערכות המשמיעות צלילם שלא נקלטים על ידי האוזן האנושית אך מציקים מאוד לציפורים).

מאפיינים נוספים של עבודות גובה

למרות שניתן למצוא מומחים בכל אחד מהתחומים המדוברים, חברה המתמחה באופן ספציפי בעבודות גובה מסוגלת להעניק שירותים משולבים (למשל – גם ניקיון, וגם תיקון אריחי שיש בו-זמנית) ולעשות זאת ברמה הגבוהה ביותר, בקצב עבודה גבוה המתאפשר בזכות המיומנות של העובדים וכו'.

בחירה בחברה המתאימה

חברות העוסקות בעבודה בגובה נדרשות לעמוד בסטנדרטים גבוהים, לבצע הדרכות מקיפות לכל אחד מעובדיה, לרכוש מכשור מקצועי, איכותי ומתקדם וכן לעמוד בדרישות הבטיחות הקיימות בתחום. עבודה יעילה של חברה בתחום עבודות גובה מאפשרת לשפר את חזות הבניינים. שיתוף פעולה בין חברות קבלנים שונות וחברות המתמחות בעבודות גובה מאפשר הליכי בנייה מהירים, יעילים ואיכותיים יותר ותורמים בשיפור החזות העירונית בכל רחבי הארץ.