מהם היתרונות של בניה קלה

אחד המושגים שמקבלים תאוצה בשנים האחרונות בכל מה שקשור לענף הבניה הוא המושג "בניה קלה". המושג הזה התחיל לא מעט וויכוחים על מה עדיף ומה לא, מה מסוכן יותר ומה לא וכדומה. האמת, למרבית האנשים אין מושג מהי בניה קלה, אז אנחנו כאן על מנת להסביר לכם מי בדיוק בניה קלה ומה היתרונות שלה על פני השיטה הקונבנציונלית.

 

קצת רקע

אז קודם כל חשוב להבהיר כי בניה קלה זה לא דבר חדש, מדובר בסוג בניה הקיימת כבר מעל ארבעים שנה בצורות שונות, אך המודעות אליה גברה רק בשנים האחרונות. מדובר באופן בניה שהחל במערב אירופה ובארצות הברית בניסיון למצוא פתרונות לבניה היקרה שם. הפתרון שלהם יצר סגנון חדש של בניה קלה וחכמה יותר אשר חוסך הוצאות גדולות בטווח הארוך. אחד המאפיינים של סוג הבניה הזה הוא חלקי בניין במשקל של עד חמישים קילוגרם לכל מטר רבוע ושלד מפלדה או אלומיניום. קרא עוד מושגים בעולם הבניה הקלה.


ונעבור ליתרונות


יכול להיות ששמעתם במקום כזה או אחר שבניה קלה זה דבר שלא מחזיק לאורך זמן ושעדיף להוציא יותר כסף בשביל תוצאות בטוחות יותר ואיכותיות יותר. אנחנו כאן בשביל לומר לכם שזה ממש לא נכון ואתם מוזמנים לבדוק את הדברים בעצמכם. היתרונות של הבניה הקלה הם דבר שידוע בכל רחבי הגלובוס והדרישה לבניה מהסוג הזה עולה מדי שנה שעוברת. כבר עכשיו ישנה רכישת נדלן להשקעה בבאר שבע והסביבה אשר נבנתה בבניה קלה.

עלויות - בכל מה שנוגע לעלויות החומרים, הבניה הקלה זולה יותר בעשרות מונים לעומת שיטות אחרות. הסוד טמון בזמן הבניה. בניה קלה לוקחת הרבה פחות זמן מבניה סטנדרטית. בנוסף, מאחר ויש הרבה פחות פסולת בניין לאחר סיום הבניה, נדרת כמות קטנה מאוד של שעות עבודה בשביל לנקות את השטח. קראו עוד מידע בנוגע לקבלן בניה קלה.

הזמן – עם בניה קלה ניתן לסיים לבנות תוך שלושה חודשים בלבד. שמעתם נכון. מאחר והרבה מאוד מהחומרים מוכנים מראש, זה חוסך זמן באופן משמעותי ולכן הבניה נעשית בפרק זמן הרבה יותר קצר.

הרבה יותר ידידותי לסביבה – למי שיצא לו לטייל באתרי בניה כמה פעמים יודע שעם בניה רגילה יש הרבה מאוד אבק, טרקטורים והרבה מאוד לכלוך ופסולת. עם בניה קלה לא עושים שימוש בכלים כבדים, מה שמפחית את זיהום האוויר באופן משמעותי.

אטימות – בבניה קלה המבנה אטום לחלוטין ממים. כאשר מרכיבים את הפאנלים ומחברים אותם התפירה היא אטומה לחלוטין. בנוסף לכך, גם הבידוד התרמי והאקוסטי ברמה מאוד גבוהה. כמו כן, מבנים שנבנו בבניה קלה עמידים מאוד למצבים של רעידות אדמה.

גימור – בשיטה הקלה כל הקירות של המבנים הם נתפרים בצורה מדויקת וחלקה, רמת הדיוק היא כזו ששיטת בניה עם בלוקים לא יכולה להגיע אליה לעולם.


לסיום, אנחנו מקווים כי למדתם משהו חדש על בניה קלה ואנחנו מקווים כי גרמנו לכם לשקול ברצינות כיצד לבנות את הבית החדש שלכם. שיהיו לכם חיים קלים.