כך ייראו החיים ב-2025 בהוד שרון, הנוסחא של אמיר יקותיאל

בתי מלון, בתי חולים, תיירים ואפילו גונדולות * קבלו הצצה למה שהולך להתרחש בעוד 10 שנים בהוד השרון.

 

הוד השרון בדרך להפוך לעיר שונה לחלוטין טובה הרבה יותר עבור תושביה ומודל וחיקוי לשאר ערי השרון והארץ. את השינוי אפשר לחוש בנסיעה קצרה בעיר ובמבט אווירי אל עשרות המנופים שבונים את הבניינים החדשים בעיר. האוכלוסייה בעיר העתיד אמורה להכפיל את עצמה בעשור הקרוב, אולם השינוי הולך להיות הרבה יותר עמוק מזה. אם יתגשמו רק חלק מהתוכניות נחזה בקרוב בעיר עתידנית ומרכזית שתהפוך את החיים בה לנוחים ופשטים הרבה יותר. אחת התוכניות הגדולות הינה של היזם אמיר יקותיאל שבהשקעה של כמיליארד שקל בשטח של 40 דונם עתיד להקים יחד עם העירייה ויזמים נוספים מתחם ענק בחלקה הדרומי של העיר סמוך לאגם האקולוגי שהעירייה הקימה.

מה בתכנון?

אחת התמונות הזכורות יותר מכל של ראש עיריית הוד השרון חי אדיב הינה השייט שהוא ערך בגונדולה לפני מספר שנים  כדי להדגים את התוכניות שלו להפוך או להחיות מחדש את נחלי העיר. לא בטוח אם כל הנחלים אכן יקומו לתחייה, אבל ונציה הישראלית יכולה להוות אטרקציה של ממש. מדובר כאן במהפכה תפיסתית של העירייה ושל יזמים שונים בעיר שהחליטו לבסס את העתיד בהחזרה של העטרה ליושנה, כלומר בביסוס ירוק תוך מתחם אורבני. אחד הדברים המעניינים ביותר בתוכניות הינו בית חולים חדש שיוקם  ויתמקד בתיירות מרפא. זרם התיירים שאמור להגיע לעיר ילון בבתי מלון חדשים שייפתחו באזור. כדי לבלות הם ייצאו למתחם הבילויים החדש שיוקם בו בתי קולנוע שאמורים להיות מוקמים על גדות האגם האקולוגי החדש. בדומה לראשון לציון שם הוקם מתחם מסעדות ליד האגם בעיר, גם האגם החדש אמור להוות אבן שואבת לבתי מסחר ובילויים שונים.

מחדשים בדיור

גם בתחום הדיור אנו צפויים לחידושים מהפכניים, זה לא רק המלאי הגדול של נדלן שעתיד להפוך את הוד השרון לעיר שמספר תושביה גדול יותר ממאה אלף אלא גם סגנון הבנייה שעתיד להיות בסטנדרט גבוה הרבה יותר מזה שאנחנו מורגלים אליו. אבל מדובר על דבר נוסף, בתכנון של אמיר יקותיאל (למידע נוסף) גם הקמת בית דירות לבני ה-50. הרעיון מאחורי היוזמה החדשה שעדיין לא נראתה בארץ הוא העובדה שנוצר וואקום לבני ה-50 שילדיהם עזבו את הבית, עד למעבר לבית גיל הזהב יש עוד שנים רבות, עבורם מתכנן אמיר יקותיאל בתי דירות שיכללו כמאתיים וחמישים יחידות דיור, שיותאמו במיוחד עבורם, גם במבנה הדירה וגם בשירותים שיהיו בבניין.

חוץ מהיוזמה של יוקתיאל של עוד יוזמות נוספות שכאשר יבשילו ירחיבו את אזור התעשייה בעיר צפונה, ויוסיפו עוד כ-135 אלף מ"ר לשטחי התעסוקה המסחר והמשרדים, כל זאת לצד פארק הוד השרון שמפותח כרגע.