ביטוח מבנה למשכנתא

בלקיחת משכנתא ישנם פרמטרים רבים עליהם יש לחשוב, שכן מדובר בהלוואה ארוכת טווח שתלווה אותנו לפחות לעשר שנים הבאות. לפני הכול יש לבחור בגוף פיננסי אמין ואובייקטיבי, שיתאים לנו את המסלול המשתלם ביותר ולא בהתאם לאינטרסים של הגוף עצמו. כמו כן, חשוב לוודא כי המסלול ניתן לשינוי בהתאם לשינויים החלים במהלך החיים וכן ניתן ליהנות מתנאים נוחים לאורך הזמן. כאשר לוקחים משכנתא, יש ליצור יחד גם ערבון מסוים, שיאפשר לגוף הפיננסי להיות רגוע במקרה והלווה לא יוכל להחזיר את ההלוואה. אותו ערבון נקרא ביטוח משכנתא הכולל ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח חיים. הביטוח כולל בתוכו מגוון סעיפים, שיש לבחור מתוכם את הסעיפים המתאימים לצורכי הלקוח.

 

ביטוח מבנה

ביטוח משכנתא הוא תנאי הכרחי ללקיחת הלוואה מגוף פיננסי, אך לכל ביטוח ישנם תנאים שונים לפי המסלול הנבחר. ביטוח מבנה למשכנתא מבטח את הנכס במקרה של נזקים כתוצאה מנזקי מזג האוויר או אסונות טבע כגון רעידת אדמה או שריפה ובהתאם לתנאי הביטוח, הוא מכסה עלויות עבור שיקום המבנה ומתן מקום מגורים חלופי במהלך השיפוץ. ביטוח חיים מפצה את המוטבים של הלקוח במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה, אך גם במקרה זה ישנם תנאים שונים שיש לבחור בקפידה יחד עם נציג מטעם הביטוח.

סעיפים נוספים

המבוטח יכול לבחור את גודל הכיסוי בו הוא מעוניין וכי בהתאם לעלות הביטוח, כך גם ההחזר הכספי והפיצוי יינתן. ישנו ביטוח צד ג', כגון שכן או עובד משק בית שנפצע בתוך השטח של המבוטח, בנוסף יש אפשרות לבטח את תכולת הבית במקרה של נזק או גניבה וכן להוסיף סעיפים נוספים, שמטרתם להגן על הלקוח ולכסות אותו מכל צד. שימו לב כי בבית משותף הביטוח מכסה באופן יחסי את החלק של המבוטח במקרה של נזק, לכן חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא כי כל התנאים ברורים ובהירים מראש. ביטוח מבנה משכנתא בדרך כלל כולל צנרת, אינסטלציה, דוודים, תשתיות, גדרות שערים וכן כל חלק המחובר אל הדירה באופן קבוע.