עבודות ברזל

בעת תהליך תכנון פרויקט מייקאובר גדול לבית והזמנת קבלן שיפוצים, כדאי לבדוק שהוא עובד עם מומחה עבודות ברזל. סורגים, גלריות, מעקות ומדרגות הן פן חשוב בעיצוב הבית או העסק. אלמנטים אלו יכולים לעשות את ההבדל בין עיצוב מגושם וכבד ולבין קו נקי ומודרני. מומלץ להציץ בכמה קטלוגים לפני שבוחרים קו מסוים. כאשר אתם מזמינים קבלן, בנוסף למומחה ברזל רצוי לבדוק עם בצוות שלו יש גם מעצב פנים.

גלריות ברזל

בעלי עסקים רבים, כמו גם בעלי בתים, מוצאים את עצמם מתלבטים כאשר הם רוכשים שטח עם תקרות גבוהות. במקרה כזה מומלץ לנצל את השטח להוספת גלריית ברזל. ניתן להקים פלטפורמה נוספת בתוך החלל ולנצלה למספר מטרות: פינת ישיבה או מנוחה לעובדים בהפסקות, קומת משרדים נוספת ועוד. את השטח ניתן לתחום ע"י מעקות, מחיצות זכוכית או קירות גבס. זהו פתרון יעיל שאינו דורש זמן הקמה ממושך.

סורגים

סורגים נועדו לתת בטחון לכל סוגי הבנייה. מצד שני הם עלולים לפגוע בעיצוב הבית. הפתרון הטוב ביותר הם סורגים מתקפלים. כמו כן ניתן למצוא היום חברות אשר מספקות סורגים מעוצבים ולא כבדים ומגושמים. התקנת סורגים מומלצת בעיקר לבתים פרטיים או לקומות התחתונות בכל בניין. בקומות הגבוהות יותר ניתן להסתדר בלעדיהם.

גדרות

יש לכם חצר גדולה הפונה לרחוב? גדרות ברזל מעוצבות יכולות להוסיף המון בין אם מדובר בגדר המורכבת מיחידות ברזל בשילוב לוחות זכוכית או גדר המורכבת ממוטות. במקרה כזה רצוי להשתמש בשירותי אדריכל נוף או גנן מכיוון ששילוב הצמחייה עם גדרות הברזל יכול ליצור עיצוב מעניין כל עוד מתכננים זאת מראש ובוחרים את השיחים הנכונים.

מעקות

על פי התקנות בכל בית המחולק למפלסים ויש בו גרם מדרגות חובה להתקין מעקות כמו גם על הגג. אין חובה כלשהי על חומר מסוים. ניתן להשתמש בעץ או אפילו זכוכית, אך המעקות הטובים והחזקים ביותר הן מעקות ברזל. לא מן הנמנע לשלב את כל החומרים הללו ביחד כדי ליצור עיצוב מעניין וייחודי - כזה שימשוך את העין אבל גם יהיה אפקטיבי ובטוח.