מה אפשר לעשות כדי להשביח מבנה

כל אדם אשר מחזיק בידיו מבנה, בין אם זוהי דירה או בית פרטי, מעוניין להשביח אותו על מנת להעלות את ערכו ביחס לשוק. דירה, פרושה נכס כלכלי אשר באמצעותה ניתן להתפתח כלכלית או ליצור רשת ביטחון. פעמים רבות ניתן להשביח דירה נוכחית ולהצליח להרוויח עבורה סכומי כסף רבים יותר.

במאמר זה נעניק לכם רעיונות שגרתיים ויצירתיים, על מנת שגם אתם תוכלו להשביח את הנכס שרשום על שמכם בטאבו.

השבחה הלכה למעשה

אם גם אתם רוצים להשביח את הנכס שלכם, שקלו לבצע את אחת מהפעולות הבאות או את כולן יחד ותראו כיצד ערך הדירה או המבנה עולים באופן משמעותי.

שיפוץ הבניין – הבניין הוא למעשה חלק אינטגראלי מהדירה שלכם, כך שאם הבניין חדש ושמור אתם יכולים לבקש עבור דירתכם סכום כסף גבוה יותר ולהיפך. אם הדירה בה אתם מתגוררים היא במבנה (בניין) ישן, אתם יכולים לבחון אולי, אם יש לכם יכולת לשפץ את הבניין במסגרת תמ"א 38 ובכך לחסוך בעלויות השיפוץ. עוד הינכם יכולים ללא דופי לבחון את האופציה של שיפוץ המבנה בכוחות עצמכם. שיפוץ המבנה היום יעלה את ערך הדירה גם אם הוא קוסמטי בלבד ואינו מערב חיזוק יסוד.

שיפוץ הדירה –  הינכם יכולים במקביל לשיפוץ המבנה לשפץ גם את דירתכם הפרטית. שיפוץ דירה יכול להיות מקיף, אך הוא יכול להיות גם קוסמטי בלבד. שיפוץ מקיף יכלול את הטיפול בתשתיות החשמל, צנרת ריצוף ועוד. שיפוץ קוסמטי יכול להסתכם בסיוד וצביעה בלבד, כך שבזמן קצר מאד תראה הדירה שלכם טוב יותר.

הוספת יחידה לדירה – ישנם מספר אופציות להוספת יחידת דיור לביתכם. אם יש לכם מרפסת לא מנוצלת סגורה או פתוחה, אתם יכולים לסגור אותה ולהוסיף חדר לביתכם. אופציה זו יכולה להשביח את הנכס שלכם בצורה מהותית ועל כן קחו אותה בחשבון. על מנת לשמר אופציה זו, עליכם לבקש אישור לסגירת המרפסת משום שזה משנה את חזית הבניין ולא תמיד יש הסכמה לכך.

הוספת מעלית – אם בבניין שלכם אין מעלית , הוספתה יכולה להשביח את הנכס או המבנה שברשותכם בצורה משמעותית.

חדר ביטחון – בעיקר בשנים אלו, הוספת חדר מוגן משביחה נכס באופן מהותי, ועל כן כדאי לשקול ולהפוך חדר אחד מביתכם לחדר ביטחון. המצב הביטחוני בישראל מובילה זוגות ומשפחות רבות לרכישת דירה, רק בתנאי שקיים בה חדר ביטחון אחרת אין הם ירכשו את הדירה.