מיגון מבנים ניידים מפני פריצות

יש דרכים רבות להגן על מבנים מפני פריצות, אך כאשר המדובר במבנים ניידים, המשימה היא קשה יותר. לא תמיד ניתן להתקין מערכות אזעקה מתוחכמות או דלתות פלדלת במבנים ניידים, ולעיתים יש צורך באמצעי מיגון אחרים. מנעולן טוב ידע לייעץ לכם גם באשר למיגון מבנים נייחים וגם באשר למיגון מבנים ניידים, ולכן אם יש לכם מבנה נייד עם חפצים יקרי ערך, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע איכותי בכל הנוגע למיגון המבנה. עוד על כך בכתבה הבאה.

 

מהם מבנים ניידים?

מבנים ניידים כשמם כן הם - מבנים אשר אינם קבועים במקומם, וניתן להקים ולפרק אותם תוך זמן קצר. גם קרוואן הוא סוג של מבנה נייד, וכך גם ממדי"ם מסוימים, מבנים שנבנו בבנייה קלה (ותוך זמן קצר) ועוד. כל מבנה אשר אינו קבוע ואפשר לפרק אותו ולהרכיב מחדש תוך זמן קצר יכול להיחשב למבנה נייד. כמובן שמעצם טיבעם, קשה יותר למגן מבנים ניידים מפני פריצות מכיוון שהם קלים ופשוטים יותר וניתנים לפירוק בקלות. לא תמיד יש מקום למנעול טוב במבנה נייד, ולכן יש לחשוב על דרכי מיגון נוספים. גם כאשר מוסיפים לבית קיים תוספות בנייה (כגון מרפסות, פרגולות ועוד), חשוב לדאוג למיגון מתאים של תוספות הבנייה הללו. בשנים האחרונות תחום הבנייה הקלה הפך לתחום פופולארי מאוד וככל שעולם זה הלך והתפתח, כך נוצר ביקוש גדול יותר גם לאמצעי הגנה מפני פריצות במבנים ניידים ובמבנים שנבנו בבנייה קלה.

אז כיצד מגנים על מבנים ניידים?

אין כל ספק כי גם ממ"ד נייד, מקלט נייד או אפילו דירה קטנה ניידת, זקוקים למיגון הולם. ישנם לא מעט חברות בישראל אשר מייצרות ממ"דים ניידים מוגנים, בהתאם לדרישות של פיקוד העורף. המבנים הניידים הללו מגיעים מראש כאשר הם מוגנים (בתקנים המחמירים ביותר) ולכן הם הפכו לפופולאריים מאוד בישראל. אך ישנם גם מבנים ניידים שאינם "נולדים" מוגנים ויש למגן אותם מפני פריצות בשלל אמצעים כגון פלטות מיגון חזקות וקשיחות, יריעות מיגון איכותיות (המיוצרות לרוב מחוטים מיוחדים הארוגים בצורה חזקה וגמישה במיוחד), מיגון מברזל, גדרות מסוגים שונים, שרשראות, מחסומים ועוד. כמובן שבחלק מהמבנים ניתן גם להשתמש במנעול איכותי תוך כדי התייעצות עם מנעולן מוסמך או בדלתות איכותיות, אך לא בכל מבנה נייד זה אפשרי. כמובן - תמיד אפשר גם להשתמש באמצעי מיגון כגון הגנה אנושית (שומר) או מערכת אזעקה (כאשר זה מתאפשר במבנה נייד).

כמה טיפים חשובים - כאשר מחפשים מיגון למבנה נייד מומלץ לא לחסוך בכסף, וללכת על הטוב ביותר. יש לא מעט חברות בישראל העוסקות בתחום זה, חלקן טובות יותר וחלקן פחות, ומומלץ לערוך סקר שוק מקיף, להשוות מחירים, והחשוב מכל - לקבל המצלות. חברה איכותית תדע להתאים את המיגון המתאים ביותר למבנה הנייד שלכם, ויש להתאמה זו חשיבות רבה! מכיוון שבנייה קלה ותופסות בנייה הן כה פופולאריות בישראל, אסור לזנוח את נושא המיגון ועדיף לחסוך במקומות אחרים... טיפ חשוב נוסף הוא - אם אין לכם חפצים יקרי ערך במבנה הנייד, השקיעו במיגון בהתאם! לא מומלץ להשקיע רבות במיגון כאשר אין כל כך על מה להגן, אך אם המדובר במבנה נייד אם חפצים או רהיטים יקרי ערך מומלץ לא לזלזל בנושא זה ולהשקיע זמן, מחשבה ואנרגיה במיגון המבנה הנייד.