ביטוח דירה – כל הכיסויים

כמו כל דבר בחיים גם דירה יכולה להתקלקל. זה אולי נשמע קצת טפשי אבל קילקולים רבים מתרחשים בדירה או בבית שבו גרים אנשים. בנוסף לכך, דירה יכולה להיפגע מכל מיני פגעי טבע שונים שאין לנו שליטה עליהם, ובנוסף לכל אלה יכולים אנשים שנמצאים בדירה להיפגע כתוצאה מכל מיני סיבות שונות ומשונות.

 

כדי להבטיח את עצמכם מכל האפשרויות הללו יש לעשות ביטוח דירה, אשר יגן על הרכוש העיקרי שלכם בחיים, על הרכוש שבדירה ועל האנשים שבדירה. ביטוח דירה מחולק לשלושה חלקים:

ביטוח מבנה

ביטוח תכולה

ביטוח צד ג'

ביטוח מבנה – פוליסת ביטוח מבנה מכסה את בעלי הבית מפני נזקים העלולים להיגרם לתשתיות המבנה כגון תשתית החשמל, האינסטלציה, דוד חשמלי, רטיבות בקירות ובתקרות, צנרת הביוב וכיוצא באלה. בנוסף מכסה הפוליסה נזקים הנגרמים למבנה כתוצאה מפגעי טבע שונים – הצפות, סערות, רעידות אדמה, שטפונות, דליקות וגם חבלות שנעשו בכוונה או בשוגג על ידי אנשים אחרים. בכל המקרים הללו יכסה הביטוח את תיקון הנזק או את החלפת החלקים שנפגעו.

ביטוח תכולה – פוליסה זו מכסה את החפצים ותכולת הבית שאינם נמנים עם המבנה או התשתיות של הבית. ביטוח תכולה מכסה מכשירים חשמליים ואלקטרוניים, רהיטים יקרים, מחשבים וציוד היקפי, שטיחים וחפצי אמנות שונים, כלי אוכל יוקרתיים, כלי עבודה ייחודיים, עתיקות, תכשיטים וכל חפץ אחר בעל ערך שהוגדר בפוליסה.

כל התכולה מכוסה למקרה של פריצה או גניבה, פגעים של מזג אוויר סוער, סופת שלגים או סופת ברד, רעידת אדמה, דליקה, הצפה, שטפון וכדומה.

ביטוח צד ג' – פוליסה זו מבטחת את האנשים שבבית. במקרה ואורח שלכם מעד במדרגות ונפגע, ביטוח צד ג' לבית יכסה את עלויות הטיפול הרפואי שלו. כל פגיעה הנגרמת כתוצאה ממכת חשמל, כוויה, החלקה, שריפה, הצפה וכדומה מכוסים על ידי הביטוח ופוטרים את בעלי הבית מתשלומים אלה לנפגע צד ג'.

פוליסת צד ג' מכסה גם אנשי מקצוע שונים הבאים לעבוד אצלכם בבית העלולים להפגע בזמן העבודה שלהם בבית או מחוצה לו.

 

ביטוח דירה – לפי הצורך שלכם

ביטוח דירה אינו מחוייב בכל שלושת הסעיפים שנמנו כאן. ניתן לעשות ביטוח דירה רק למבנה או רק לתכולה ואין צורך להשלים את הביטוח עם כיסוי לצד ג'. ההמלצה היא לכסות את הבית שלכם מכל הזויות האפשריות כדי להבטיח לכם שינה טובה בלילה, אבל הדבר אינו מחייב. גם פרמיית הביטוח משתנה מבעל בית אחד למשנהו, תלוי בסוג הכיסויים שהוא מעוניין ובערך התכולה שבבית. בית עם חפצי אמנות יקרי ערך ישלם פרמייה גבוהה יותר מבית שיש בו רק תכולה סטנדרטית.

מומלץ לערוך פוליסת ביטוח דירה יחד עם סוכן ביטוח שיוכל לייעץ לכם מה להכניס לביטוח ומה לא.