ידיות למטבח

המטבח הוא אחד החללים המרכזיים בכל בית. אם בעבר, התפקיד העיקרי של המטבח היה פונקציונאלי, דבר אשר בא לידי ביטוי בבישול ואפייה של סוגי מזונות שונים, כיום, המטבח הפך גם לחלל בו מארחים חברים לכוס קפה ויושבים עם בני המשפחה על מנת לשוחח על  אירועי היום שעבר. דבר זה מוביל אותנו לקבוע כי הויזואליות של המטבח חשובה מאוד ולכן רבים מקדישים לבחירת ארונות מטבח, ידיות למטבח, מכשירים חשמליים התואמים את העיצוב הכולל של חלל זה ועוד.

 


בחירת ידיות לארונות המטבח

בשנים האחרונות אנשים מקדישים תשומת לב רבה לבחירת הידיות של ארונות ומגירות המטבח וזאת משום שהם מודעים לעובדה כי בחירה נכונה יכולה לשדרג חלל זה ולהפוך את הויזואליות שלו למרשימה ביותר. הנוסחא הנכונה ביותר היא לבחור ידיות אשר ישלבו שני אלמנטים חשובים: שימושיות ודקורטיביות.

  • פונקציונאליות- חשוב מאוד לקחת בחשבון כי הדגש על בחירת ידיות אינו צריך להיות מושם אך ורק על הנראות שלהן, אלא גם על הפונקציונאליות שלהן. בעת בחירת הידיות יש לוודא כי הן עשויות מחומר חזק אשר יחזיק מעמד לאורך זמן, אפשר לבחור ידיות ממוצרי פרזול טובים ואיכותיים וכן כי הן מסוגלות לעמוד בעומס הנדרש. לצערנו, אנשים רבים אשר מוקסמים מהדקורטיביות של הידיות שוכחים את ההיבט השימושי שלהן ונתקלים במצב בו הידיות נשברות לאחר פרק זמן קצר.
  • עיצוב- כיום, ניתן למצוא סוגים שונים של ידיות למטבח העשויות מחומרים שונים ומעוצבים בסגנונות רבים. חשוב לשים לב לקו העצוב הכולל של המטבח ולהתאים את הידיות לקו זה וזאת על מנת שהן ישתלבו בהרמוניה בקונספציה העיצובית הכוללת של המטבח ולא יראו כאילו הן לקוחות "מסרט אחר". וודאו כי אתם בוחרים לארונות, לדלתות ולמגירות ידיות המתאימות להם.

 

סוגים שונים של ידיות

היצע הידיות הקיים בשוק המטבחים הוא גדול וכל אחד יכול למצוא את אלו המתאימות לעיצובו הכולל של המטבח שלהם. כיוון שההיצע הוא כה גדול מומלץ להגיע להחלטה מראש לגבי התקציב אותו אתם מייעדים לרכישת ידיות ומהו הסגנון אותו אתם מחפשים.

החלטות אלו יהפכו את תהליך החיפוש לקצר, ממוקד ויעיל יותר. כיום, ניתן לבחור בידיות למטבח בסגנון קלאסי עתיק, ידיות המיועדות לארונות שקועים, כאלו העשויות מחומר ברזל, ידיות העשויות שילוב של חומרי גלם שונים, כמו למשל ידית בגוון של ברונזה בשילוב פורצלן, גוונים של נחושת עם פורצלן ועוד.

 

נקודות חשובות בעת בחירה

  • עבודת הכנה- הקפידו להגדיר את התקציב ואת הרצונות שלכם טרם ההגעה אל החנות ובחירת הידיות.
  • ריכוז קניות- רכישת כל הידיות ואביזרי מטבח כפרי יכולה להעניק לכם יתרון של מחירים משתלמים.
  • מידות- הקפידו לקנות ידיות במידות המתאימות לארונות שלכם.
  • התקנה- מומלץ להתקין את הידיות למטבח במאוזן וזאת על מנת ליצור מראה אחיד.
  • תפעול- ההמלצה היא להימנע מרכישת ידיות עם אחיזה בעייתית או גימורים חדים וזאת על מנת לא להתקשות בפתיחת המגירות והדלתות של המטבח.