בניית קיר גבס

שיפוץ דירה או בית היא הערכות בפני עצמה אשר דורשת מכל בני הבית להתגייס עבורה. פעמים רבות אנו מגלים במהלך השנים (לאחר שכבר רכשנו את הדירה המיוחלת), כי יש צורך בחדר עבודה או במקרים אחרים ומשמחים יותר אנו מגלים כי נכנסנו להריון ובקרוב עתיד להיוולד לנו ילד שיזדקק גם הוא לחדר אשר אינו קיים ברשותנו.

רבים דוחים את שיפוץ הדירה בשל העלויות הכספיות ובשל הלכלוך והבלגן שכרוך בשיפוץ דירה, אך במציאות של ימינו הדברים לא חייבים להיות מורכבים וניתן לבנות חדרים באמצעות בניית קיר גבס, או בעזרתה של שיטת הבנייה הקלה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות.

 

יתרונות בניית קיר גבס

אנו עדים כי בשנים האחרונות עבודות גבס הפכו לפעולה פשוטה וזולה, אשר עומדת בקנה אחד גם עם איכות וגם עם מקצועיות. לבניית קיר גבס ישנם יתרונות רבים לרבות

משקל קל – משקלם של קירות הגבס הוא קל לאין שיעור ועל כן ניתן לבנות אותם על גבי ריצוף ולזה השלכות מדהימות משום שניתן קודם לרצף את הדירה ורק לאחר מכן להוסיף את קירות הגבס. אם אתם משפצים ללא הסרת הריצוף, אין כלל בעיה להוסיף את קיר הגבס בשלב זה. גם כאשר אתם מסירים את הקיר, אם כי אתם צרכים להחליף אותו ואם כי אין לכם יותר צורך בחלוקה, אין הוא פוגע בריצוף ובניקיון בלבד אתם לא משאירים זכר לעצם היותו.

מבודדים רעש וקור- קיר גבס בנויי משתי יחידות מקבילות מה שמסייע לכם לשמור על השקט בחלל שנבנה ולבודד אותו משינויי מזג האוויר לרבות קור וחום.

מהירות – בניית קיר הגבס אינה אורכת זמן רב, ובמהירות בלתי נתפסת אתם יכולים לבנות לעצמכם חלל נוסף.

אם אתם רוצים לקבע מדף או תמונה על גבי קיר הגבס, ניתן לעשות זאת בקלות מבלי להיעזר במסמרי פלדה כנהוג בקירות בטון או בלוקים.

פלטות גבס עמידות למים – הסיבה העיקרית ממנה חששו בעלי דירות להשתמש בקיר גבס, הינה הרטיבות, אך כיום ישנם פלטות חסינות לרטיבות ועל כן ניתן להציב קירות גבס גם בחדרי האמבטיה בהם הלחות היא גבוהה.

 

שימו לב שאף על פי שבניית קירות גבס אינה משימה קשה, היא עדיין דורשת את בעלי המקצוע המובילים בתחומם ולא כל אדם מן השורה יכול לבצע עבודה זו בהתאם לתקנים. אם גם אתם רוצים קיר גבס איכותי שיורכב במקצועיות, גשו אל בעל מקצוע איכותי ומיומן בלבד.

אחרי שבנינו קיר גבס אפשר לקשט אותו בציורי קיר מקוריים אשר יכניסו קצת צבע ועניין לחיים