קבלן מפתח

בטח יצא לכם לשמוע לא פעם את המילה " קבלן מפתח" ולא ממש ידעתם מה זה אומר ? אז קבלן מפתח הוא קבלן אשר מבצע את עבודות הבנייה מתחילתן ועד סופן, הוא מרכז את תוכניות הבנייה ובודק את ההתאמה של התוכניות לפרוייקט הבנייה. מעבר לכך הוא עוסק גם במדידה, עבודות הריסה ופינוי נדרשות, מילוי או פינוי עפר, מוודא אספקת מים וחשמל לאתר וכן מבצע גידור ושלוט באתר כנדרש.

המשך קריאה: קבלן מפתח

הפרמטרים המשפיעים על עלות בניית גלריות

במציאות הנדל”נית הנוכחית כל מטר מרובע הוא נכס יקר ערך – שלעתים קרובות לא מנוצל באופן אופטימלי. לא מעט חברות אשר שואפות להתפתח מחפשות חללים חדשים ומתפרסות על פני שטחים רחבים יותר, בעוד שבמקרים רבים כדאי להסתכל לא לצדדים אלא לגובה: הוספת גלריה, כלומר מעין קומת ביניים, מאפשרת למצות את המרחב הקיים ולהפיק ממנו את מלוא התועלת האפשרית, ובכך להבטיח חיסכון כספי ניכר והתנהלות יעילה במיוחד. על-מנת לוודא שאכן מדובר באופציה כדאית, חשוב לדעת גם מהי עלות בניית הגלריה, ועל בסיס זה למצוא את האפשרות המשתלמת ביותר.

 

אז מהם הפרמטרים המשפיעים על עלות בניית גלריות

ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על עלות בניית רצפת גלריה. העיקריים שבהם הם:

גודל

באופן טבעי הפרמטר הראשון הוא גודל הגלריה. ככל שהגלריה גדולה יותר יש צורך בחומרים רבים יותר, זמן העבודה מתארך ובחלק מהמקרים גם התכנון יהיה מורכב יותר, ולכל אלו כמובן עלות כספית. מצד שני קומת הביניים מכפילה למעשה את אפשרויות השימוש בחלל, כך שגלריות רחבות ידיים הן גם נכס יקר ערך.

הגובה של הגלריה ביחס לרצפה

פרמטר בסיסי נוסף הוא המרחק בין קומת הביניים לרצפה. לא צריך להיות מומחה לבניית גלריות כדי להבין שהקמת גלריה בגובה של 3 מטר מורכבת יותר בהשוואה להקמת גלריה בגובה של מטר, מחייבת מדרגות ארוכות יותר, פתרונות הנדסיים מורכבים יותר וזמן עבודה רב יותר.

מבנה הגלריה

מרבית הגלריות הן בעלות מבנה מלבני פשוט. היתרונות של אופציה זו ברורים, ובראשם קלות הייצור של הגלריה, פשטות התקנתה והעלות הנמוכה יחסית. יחד עם זאת ישנם מצבים שמחייבים גלריות בעלות מבנה מורכב יותר, הן בשל אילוצים של החלל והן כדי למלא את המטרות שלשמן מוקמת הגלריה באופן המיטבי. במקרים אלה נדרשת קודם כל בדיקה של האפשרויות הקיימות, כדי להבין אם לקומת הביניים המבוקשת יש היתכנות הנדסית, ולאחר מכן תחושב גם העלות העודפת לנוכח הצורך בתכנון מורכב יותר והקמה שאורכת זמן רב יותר.

יכולת העמידה בעומסים

פרמטר אחר שמשפיע על עלות בניית הגלריה, ולא תמיד הלקוח לוקח אותו בחשבון תוך כדי אפיון קומת הביניים הרצויה מבחינתו, הוא יכולת העמידה בעומסים. נתון זה נמדד בקילוגרים למ”ר ובמדינות שמשתמשות בשיטות מדידה אחרות ניתן להיתקל בביטוי PFS, ראשי תיבות של Pounds For Square foot – כש-Pound, ובעברית ליברה, הוא כ-450 גרם, ו-Foot, ובעברית רגל, שקול ל-30.5 סנטימטר.

במקרים שבהם נדרשת יכולת נשיאה גבוהה מהסטנדרט המקובל, יש צורך לספק לגלריה תמיכה משמעותית במיוחד וכן לבנות אותה מחומרים עמידים אפילו יותר מהרגיל – דבר שמן הסתם מייקר את עלות הבנייה של הגלריה.

השימוש המיועד בקומת הביניים

המטרה שלשמה מוקמת קומת הביניים חייבת להילקח אף היא בחשבון לצורך תכנון אופטימלי וחישובי עלות. כך למשל ישנו הבדל בין גלריה שתשמש רק את עובדי העסק לבין גלריה שיגיעו אליה גם לקוחות (עבור הסוג השני התקנים מחמירים יותר), אם למשל מדובר על קומת ביניים שמשמשת לאחסון פריטים שמשונעים על-ידי מלגזה נדרש תכנון מיוחד בהתאם, ישנם שיקולים שונים לגבי הבטחת רמת בטיחות מקסימלית במהלך השהות על הגלריה, ועוד – וכל אחד מאלה עשוי להשפיע על מחיר בניית גלריה.

 

פינוי פסולת שיפוצים מקצועי

כאשר עומדים בפני שיפוץ, יש לקחת בחשבון שלצד התוצאה המרשימה שניתן לצפות לה בכיליון עיניים, גם יש להיערך כראוי  על מנת להתמודד עם הפסולת, וזאת כי בין אם מחליפים אמבטיה, מחליפים ריצוף, מבקשים לשבור מחיצה, או פשוט מבקשים לבנות תוספת במרפסת, הרי שיש להתמודד עם הפסולת, ועל כן איגדנו עבורכם מדריך עבור שיפוץ מסודר שנעשה בצמוד לחוק.

המשך קריאה: פינוי פסולת שיפוצים מקצועי