בניה קלה או בניה רגילה?

אנשים רבים מתלבטים, האם כדאי להם לבנות את הבית שלהם בשיטת הבניה הקלה, עליה הם שמעו זה מכבר, או ללכת על השיטה הרגילה והקונבנציונלית של הבניה הרגילה. בכדי לעזור לכם, ריכזנו עבורכם השוואה קטנה, שתעזור לכם לבחור מהי שיטת הבניה הטובה עבורכם.

נתחיל באחד הדברים החשובים עבור כל אחד מאיתנו - העלות. כידוע, בניה של בית חדש במדינת ישראל דורשת מאיתנו להוציא לא מעט כסף, אולם בתמורה אנחנו מקבלים נכס חדש לחלוטין שהוא לגמרי שלנו. ידוע כבר במשך שנים כי שיטת הבניה הקלה נחשבת לזולה יותר מאשר הבניה הרגילה. למעשה, הבניה הקלה הומצאה לאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר היה צורך בפתרונות דיור זולים, אך איכותיים עבור פליטי אירופה, כמובן שעם השנים השיטה השתכללה עוד יותר, אולם העלות עדיין נשארה נמוכה יחסית.

 

האיכות של הבניה

בנוגע לאיכות החומרים של סוגי הבניה השונים, הרי שהדבר תלוי בסופו של דבר במקצועיות הקבלן או החברה מולה אתם עובדים - בסופו של דבר קבלן אחראי ומקצועי יוכל לספק לכם חומרי גלם איכותיים עבור בניה רגילה, ומצד שני, חברה מקצועית של בניה קלה תוכל לספק לכם חומרי גלם טובים ואיכותיים, ועדין במחיר משתלם.

עוד גורם נוסף שחשוב לקחת בחשבון ולבצע בדק בית לגביו במסגרת ההשוואה, הוא משך זמן העבודה - בסיום של בניין שנבנה בשיטה רגילה, אכן נוכל לקבל תוצאה טובה ואיכותית, אבל חשוב לזכור, כי בסופו של דבר, בניה קלה יכולה לתת לנו גם מבנה איכותי - וגם במהירות הבזק! במקרים רבים, בשיטת הבניה הקלה, כל משך הבניה וההובלה לא עולה על שבועות ספורים, ונמשך לכל היותר כשלושה חודשים.

 

ומה יותר נוח לכם?

גורם חשוב נוסף שיש להתייחס אליו, הוא השמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים של כל מי שמתגורר בשטח שבו בונים את המבנה החדש שלכם. אין ספק, שכל בניין חדש, בין אם הוא נבנה בשיטת הבניה הקלה או הבניה הרגילה, בסופו של דבר יעלה את רמת החיים באזור, אולם בזמן הבניה עצמה כידוע, נרצה לגרום לכמה שפחות אי נוחות.

אם נבחר בשיטת הבניה הקלה, לא נפגום באיכות החיים באזור, כי הבניה כולה מתרחשת באזור שונה - ולבסוף מובלת למקום המיועד. בסופו של דבר, כשאתם בוחנים בניה רגילה מול בניה קלה, חשוב שתבחנו כמה זמן עומד לרשותכם, מה היכולת הכלכלית שלכם, ואיפה אתם רוצים להקים את המבנה שלכם - ובסופו של דבר לבחור את שיטת הבניה שתהיה המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם.

 

קישורים שימושיים: חיזוק מבנים,דירות חדשות ברחובות