בניה מתועשת

החיים נוחים יותר עם בניה מתועשת

אם אתם מחפשים פתרון בניה נוח, לא משנה אם זה עבור מבנים ציבוריים, בתים פרטיים, או אפילו בניה של גשרים, הבניה המתועשת היא בהחלט השיטה עבורכם. מהי למעשה בניה מתועשת? מדובר בסוג של בניה מודולארית או בניה קלה, שלוקחת את היתרונות מעולם הבניה הקלה והבניה הרגילה ומשלבת ביניהם.

על פי שיטת הבניה הקלה, במקום לבנות מבנה מסוים במקומו, אפשר לייצר את חלקיו מראש באזור אחד - ולבסוף להובילם, בגוש אחד, או בחלקים, אל המקום המיועד, וכך לחסוך דברים רבים - גם חוסכים בזמן כי הבניה מהירה יותר, גם חוסכים בכסף כי חמרי הגלם זולים יותר וזמן הבניה קצר יותר, ועל דבר אחד לא חוסכים - על איכות החיים הגבוהה הנשמרת, משום שהמקום שבו ממוקם המבנה נותר מסודר יחסית.

 

ההליך של הבניה המתועשת

למעשה, הבניה המתועשת משלבת בין הבניה הרגילה לזו הקלה, בכך שאת החלקים מלבישים מראש על היסודות. למה הכוונה? בשיטת הבניה המתועשת, היסודות של המבנה כן מוקמים באתר הבניה עצמו - הדבר מאפשר למבנה לקבל יסודות חזקים במיוחד בדומה למבנה שנבנה בבנייה רגילה, שיהיו עמידים בפני כל מצב (לעיתים מומלץ להעזר בחברות בדק בית לביצוע בדיקה של היסודות). אולם, מעבר ליסודות ההכרחיים, כל שאר החלקים נבנים בשיטת הבניה הקלה, ומובלים בזה אחר זה למקום - בין השאר מדובר על בניה והובלה של קירות, גגות וכמובן כל חלק אחר שקיים במבנה.

בעבר, שיטת הבניה המתועשת הייתה קיימת בעיקר בארה"ב ובמדינות מערב אירופה. עם ההתקדמות, השיטה הזו חדרה אל מדינות נספות ברחבי העולם, ובכללן גם בישראל, בה ניתן למצוא חברות ותיקות בתחום הבניה המתועשת שפועלות כבר למעלה מ20 שנה בתחום.

 

היתרונות של בניה מתועשת

לבניה מתועשת יש כאמור יתרונות רבים ומגוונים, שהופכים אותה לנוחה מאד עבור אנשים, וגם עבור גופים עסקיים וציבוריים כאחד. ראשית, ואסור להתעלם מכך - היא זולה הרבה יותר משיטת הבניה הרגילה, כך שהיא מתאימה למי שמחפש פתרון איכותי אבל רוצה לחסוך בכסף.

שנית, היא מהירה -  הבניה המתועשת לא אורכת יותר משלושה חודשים לכל מבנה בודד, מה שמאפשר לכם ליהנות מהמבנה שלכם במהרה. כמו כן, אסור לשכוח כי הבניה המתועשת תורמת יותר לאיכות הסביבה, ולא גורמת לכך שאזורי הבניה והשיפוץ יהיו בתוך המיקום הסופי.

כמו כן, עקב העובדה שבשנים האחרונות הוקמו בישראל חברות רבות, מומחיות בתחום הבניה הקלה והבניה המתועשת, אתם הצרכנים נהנים מהתחרות, ויכולים למצוא חברה אחראית ומקצועית שתוכל לספק לכם את המבנה שאתם רוצים.

 

קישורים שימושיים: פרגולותשירותי אחזקהקרמיקה לאמבטיה