בניה טרומית

מדוע כדאי לבנות בבניה טרומית?

אם שמעתם על שיטת הבניה הטרומית, יכול להיות שהתחלתם גם לשמוע על היתרונות שלה, ויכול להיות שנחשפתם רק לחלק קטן מהם. בניה טרומית היא שיטת בניה שנותנת לנו את האפשרות לבנות את הבית שתמיד רצינו - במחיר הרבה יותר זול ומשתלם, ובצורה מהירה הרבה יותר.

למעשה, בשיטת הבניה הטרומית, במקום שכל הבניה תתבצע במקום, שבו הבית שלנו יוצב בסופו של דבר - כל האלמנטים ייוצרו וייבנו מראש במקום אחד, ולאחר מכן יובלו ע"י חברת בניה קלה אל המקום המיועד, ושם יונחו בהתאם לתכנון. בשיטה זו אתם גם מרוויחים זמן, כי משך הבניה המקסימאלי הוא 3 חודשים. מדובר גם בחסכון בכסף, כי מדובר בשיטה שעולה פחות מאשר בניה רגילה - וגם מקבלים בסופו של דבר מבנה איכותי, עמיד, שיכול לשמש אתכם למשך שנים רבות.

 

סוגים שונים של בניה טרומית

בכל הנוגע לשיטת הבניה הטרומית, יש שתי שיטות עיקריות באמצעותן החברות השונות של בניה קלה מבצעות את הבניה: שיחה אחת, היא זו שבה משתמשים באלמנטים חד ממדיים (עמודים, קורות) ודו ממדיים (קירות, רצפות) ובעזרתם מרכיבים את החדרים השונים, כאשר כל חלק מגיע בנפרד.

השיטה השנייה היא שיטה שבה בוחרים מראש מבנה תלת מימדי (כלומר, חדר שלם, כולל כל הקירות, הרצפות, הקורות וכיו"ב), מובילים אותו ומציבים אותו כמו שהוא. איך יודעים באיזו שיטה לבחור בבניה טרומית? לכל שיטה יתרונות שונים, שמשפיעים על הבחירה שלנו.

מצד אחד, בחירה בבניה על פי אלמנטים חד ודו ממדיים נותנת לנו את האפשרות להיות הרבה יותר יצירתיים - אנחנו חופשיים יותר בתכנון למקם בצורה שונה את הקירות והקורות, להשפיע על גדלים וכיו"ב.

מהצד השני, השיטה השנייה, של בניה בצורה תלת ממדית, נחשבת לשיטה זולה הרבה יותר, משום שמדובר למעשה בדגמים מוכנים של חדרים שחברות הבניה הקלה מציעות לנו.

 

על מה מקפידים בבניה טרומית?

החלטנו לפנות אל חברת בניה קלה מקצועית, על מנת שזו תוכל לבצע עבורנו בניה טרומית בצורה הטובה ביותר. איך נדע לבחור את החברה הטובה ביותר? על פי רמת המקצועיות כמובן. אחד הדברים החשובים בבניה טרומית הוא לשים לב לעמידות של הבית, ובפרט לאטימות שלו. שימו לב, שהחברה מעמידה לרשותכם בכל עת מהנדסים מוסמכים, שיפקחו על עבודת הבניה וגם  על פינוי פסולת בניין שמצטברת באתר הבנייה , כלים מותאמים ואיכותיים כמו מקדחה ייעודית ובעיקר על השלב בו מציבים קורות גבס או עץ - שכן הם צריכים להיות אטומים לחלוטין בפני גשמים.